„Równe Szanse”

24 listopada 2018

W listopadzie Fundacja „PRO-BONO” w ramach zainicjowanego projektu „Równe Szanse” zorganizowała warsztaty taneczne dla dzieci z rodzin pozostających pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach. Warsztaty prowadzone były w każdą sobotę listopada przez profesjonalnych instruktorów tańca – Państwo Annę i Jana Jaroszyńskich. Do udziału w warsztatach MOPR zgłosił ponad trzydzieścioro dzieci, większość z nich regularnie i chętnie uczestniczyła w zajęciach tańcząc między innymi  do takich przebojów jak „Nossa, nossa”, „Waka Waka”, „Chocolate”. Motywacją dla dzieci była zarówno szansa rozwoju ich tanecznych talentów, ale też możliwość zdobycia nagród w organizowanych konkursach. Podczas każdych zajęć jedną nagrodę otrzymywał wylosowany uczestnik, a drugą – uczestnik wyróżniony za swoje zaangażowanie podczas zajęć (wśród nagród były piórniki, notesy, kalkulator, gra bierki, apteczka oraz harmonijka).

Główną nagrodę stanowił voucher na semestralne zajęcia taneczne u Państwa Jaroszyńskich. Zadaniem konkursowym  było wymyślenie hasła przewodniego warsztatów. Wspólnie zadecydowaliśmy, że nagrodę otrzyma  uczestniczka Natalia za hasło Dance with us. Szybko okazało się, że dzięki uprzejmości Państwa Jaroszyńskich możemy przyznać także drugą nagrodę, tym razem przeprowadzono losowanie spośród pozostałych haseł, tym szczęśliwym okazało się być hasło: radosne dzieci  autorstwa uczestniczki Weroniki. Obie dziewczynki wraz z opiekunami mają możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach prowadzonych przez Państwo Jaroszyńskich.

Na zakończenie nagrodzono każdego z uczestników dyplomem Dancing Queen i Mistrz Parkietu. Dodatkowo dzieciom rozdano gadżety przekazane przez SALUS MEDYCYNA.

Warsztaty cieszyły się tak dużym powodzeniem, że pojawiły się nawet pytania o organizację następnych…

Serdecznie dziękujemy partnerom Fundacji „PRO-BONO”  oraz instruktorom – Państwu Jaroszyńskim.

Fot. Aleksandra Lewczuk