„Depresji mówię NIE” – luty/marzec 2019


19 lutego 2019

„Depresji mówię NIE” to projekt, w który zaangażowała się 7 osobowa grupa uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach,  w ramach platformy edukacyjnej „Zwolnieni z Teorii”, której twórcą jest startup społeczny SocialWolves.

„Zwolnieni z Teorii” to rodzaj praktycznej, zespołowej olimpiady, która polega na zrealizowaniu projektu dla lokalnej społeczności.

Grupa dziewcząt z siedleckiego „Ekonomika” postanowiła wziąć udział w projekcie, aby podnieść poziom wiedzy społeczeństwa o depresji, z którą zmaga się coraz więcej młodych osób. W tym celu dziewczęta wspólnie z psychologiem opracowały ankietę, którą wypełniali uczniowie, studenci oraz nauczyciele. Ankieta była dostępna w Internecie, także w języku angielskim.

Wyniki ankiety mają posłużyć grupie jako baza do przygotowania warsztatów, które będą prowadzone wspólnie z psychologiem w wybranych szkołachw marcu 2019 roku.

Podstawowym celem projektu ma być upowszechnianie wiedzy o depresji, aby móc w porę rozpoznać jej symptomy i pomóc tym, którzy tego potrzebują.W dalszym ciągu depresja choć jest zjawiskiem bardzo powszechnym jest traktowana przez wielu jako wstydliwy problem, stanowi tabu. Dzięki takim projektom jak „Depresji mówię NIE” możemy to zmienić, pomóc innym, a niekiedy nawet uratować komuś życie.

Fundacja „PRO-BONO” objęła patronat medialny nad projektem.

Informacje na temat projektu znajdą Państwo także pod następującymi adresami:

https://zwolnienizteorii.pl/

https://www.facebook.com/Zwolnieni-z-Teorii-Depresji-Mówię-NIE-352648915302860/

http://www.tygodniksiedlecki.com/t49181-w.ekonomiku.depresji.mowie.nie.htm#