Grudzień 2021

15 marca 2022

Fundacja „PRO-BONO” po raz kolejny została sponsorem nagrody przekazywanej na cele charytatywne oraz na wsparcie Festiwalu Teatrów Sztuka plus Komercja. Oficjalna gala zakończenia IX edycji odbyła się 17 grudnia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce w budynku Centrum Kultury i Sztuki. O przyznaniu nagrody pieniężnej  w kategorii „Najlepszy Aktor/Aktorka” sponsorowanej przez Fundację zadecydowało Jury konkursowe , które wyróżniło Katarzynę Skrzynecką za rolę w spektaklu Wieczór Panieński Plus. Zgodnie z ideą Festiwalu nagrodę – 3.000zł przekazano na cele charytatywne, na leczenie chorych dzieci. Dzięki ofiarności pozostałych sponsorów pomoc finansową w tej samej kwocie otrzymało dwoje innych dzieci.

Tym samy wspólnie łączymy idee niesienia pomocy potrzebującym ze wspieraniem inicjatyw kulturalnych. Kwota 1000,00 zł została przekazana na wsparcie organizacji Festiwalu.

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z Gali dostępnego na podanych poniżej stronach internetowych –Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oraz Tygodnika Siedleckiego:

W grudniu Fundacja „PRO-BONO” w ramach wspierania i rozwijania uzdolnionych dzieci i młodzieży z Siedlec i okolic zorganizowała nagranie piosenki pt. „Może się wydawać” z studiu nagraniowym oraz przygotowanie teledysku. Warsztaty w studiu nagraniowych prowadzone były przez absolwentkę Studia Wokalistyki Estradowej przy AM w Katowicach oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie w Rzeszowie, a także studentką ostatniego roku Jazzu i muzyki rozrywkowej – Panią Irenę Kosińską. Dzieci bardzo dobrze bawiły się podczas warsztatów, chętnie śpiewały, poznały na czym polega praca w studio nagraniowym, praca z realizatorem, z mikrofonem studyjnym, który zawsze „słyszy” więcej, praca nad precyzją zarówno w emisji, intonacji (czystości dźwięków) czy też dykcji. Celem warsztatów było by uzdolnione osoby z Siedlec i okolic mogły poznać jak najwięcej środowisk związanych ze śpiewaniem. Dodatkowo dzieci wzięły udział w nagraniu teledysku do piosenki, co stworzyło dodatkowe szanse na poznanie nowych, nieznanych wcześniej doświadczeń świata muzyki.

Zachęcamy do obejrzenia wspólnej pracy dzieci z instruktorem śpiewu – Panią Ireną Kosińską na podanym poniżej link do strony: